سفارش دسته گل

به نقل از باشگاه خبرنگاران، گل ها از عبارت زیبا ترین موجوداتی می باشند که بر روی زمین زندگی می کنند. گونه هایی از گل ها جهت ما خیلی شناخته شده است اما در این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از کمیاب ترین گل های جهان آشنا کنیم.
گل جبل الطارق
این گل زیبا بنفش رنگ فقط در منطقه جبل الطارق در غرب مدیترانه افزایش می نماید در سال 1992 با توجه پیدا نشدن ردی از آن در طبیعت منطقه به عنوان گونه ای منقرض شده اعلام شد. ولی در سال 1994 کوهنورد در این منطقه خوب به کشف یک عدد از این گل شد. پژوهشگران خوب شدند تا بذر گل گفته شده را بدست آورده اقدام به تکثیر آن در جبل الطارق کنند. امروزه علاوه بـر منطقه جبل الطارق تعدادی از این گیاه در باغچه نمونه های گیاهی سلطنتی در لندن وجود دارد.
پشم سبز
این گل خیلی نادر با برگهایی به رنگ سبز آبی که به صورت خوشه ای قرار گرفته است گیاه مورد علاقه خفاش ها بوده و در کشور فلیپین وجود دارد. خفاش ها اکثرا به صورت وارونه از این گل آویزان شده از عصاره آن تغذیه می کنند. بنا بر مطالعات پژوهشگران این گونه گیاهی در معرض تهدید انقراض قرار دارد.
منقار طوطی
این گیاه از سال 1884 میلادی به این سو به عنوان گیاهی کمیاب طبقه بندی شده است و در حال حاضر در زمینه وجود آن در طبیعت و یا انقراض آن در بین پژوهشگران اختلاف نظر وجود دارد. بنا بر نظر متخصصین این گیاه در قدیم های دور بوسیله "پرنده آفتـاب " که نسل آن منقرض شده است گرده افشانی شده است. این گیاه که بومی جزایر قناری است در سالهای اخیر تلاش های بسیاری را جهت تکثیر متوجه کرده است.
کاسموس شکلاتی
شما شاید در مورد گل ارکیده شکلاتی شنیده باشید ولی مطمئن هستیم که درباره "کاسموس شکلاتی" چیزی نشنیده اید. این گیاه به صورت بومی در مکزیک افزایش می نماید و اما از 100 سال پیش در طبیعت منقرض شده است. امروزه تعدادی از این گونه در تست گاه ها یا باغچه های طبیعی به صورت مصنوعی تولید نگه داری می شود. این گیاه با رنگ قهوه ای پر رنگ دارای قطری در حدود 3 تا 4 سانتی متر بوده و در تابستان ها رایحه شبیه به وانیل را آزاد می نماید .
کوکیو مخملی
گل بعدی در لیست ما گونه افزایش کننده بر روی درخت است که در جزیره هاوایی بیشتر شدن می نماید . این درخت و گل عجیب آن در سال 1860 میلادی جهت اولین بار کشف شدند ولی به دلیل مشکلات مربوط به گرده افشانی در سال 1950 به عنوان گونه منقرض شده اعلام شد. 20 سال بعد درخت از این گونه کشف شد که اما در جریان آتش سوزی در سال 1978 از بین رفت. خوشبختانه بخشی از این درخت سالم باقی ماند به یاری آن چندین درخت جدید از این گونه در نقاط دیگر جزیره کاشته شد. این درخت اکثرا 10 تا 11 متر ارتفاع گرفته و شاخه های آن پر از گل های سرخ "کوکیو مخملی" می شود.
ارکیده روح
این گیاه زیبا یکی از گونه های بسیار زیاد نادر گیاهی در جهان است که در حدود 20 سال پیش به عنوان منقرض شده اعلام شده است. فقط در چند سال اخیر بوده است که موارد ی از رویت مجدد این گونه کمیاب گزارش شده است. نکته عجیب در مورد این گیاه این است که این گل قابلیت تکثیر نداشته، برگی ندارد و بر روی درختان روییده برای تولید غذای خود به صورت کامل به ریشه وابسته است. این گیاه به صورت بومی تنها در کوبا ایالت فلورریدای آمریکا افزایش می نماید . این گیاه در فاصله ماه های ژوئن تا آگوست گل می نماید .
گل جسد
این گل که بومی جزیره سوماترا در کشور اندونزی است می تواند تا 1.8 متر ارتفاع گرفته و قطری در حدود نیم متر داشته باشد. این گیاه که در جنگلهای بارانی در سوماترای اندونزی بیشتر شدن می نماید در نگاه اول شبیه به گیای مربوط به زمان ماقبل تاریخ است. این گل بزرگترین ، کمیاب ترین و در خطرترین گل در جهان شناخته شده است. این گیاه بوی زیاد بدی را از خود ساطع می کنذد که به همین دلیل به گل جسد مشهور شده است. این بوی بد باعث جذب شدن مگس ها و انجام عمل گرده افشانی می شود.